Prof. dr. Friedler Ferenc, a Széchenyi István Egyetem tudományos elnökhelyettese és rektora, dr. Illés Boglárka kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkár, Bruno Rodríguez Parilla, a Kubai Köztársaság külügyminisztere, dr. Filep Bálint, a Széchenyi István Egyetem elnöke, Heincz Balázs, Magyarország kubai nagykövete, dr. Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem nemzetközi és stratégiai kapcsolatokért felelős elnökhelyettese, Guillermo Vázquez Moreno, a Kubai Köztársaság magyarországi nagykövete, valamint dr. Kovács Zsolt, a Széchenyi István Egyetem általános és oktatási elnökhelyettese. (Fotó: Adorján András)
Bruno Rodríguez Parilla, a Kubai Köztársaság külügyminisztere több évtizedes tudományos pályafutásának elismeréseként október 25-én átvehette a Széchenyi István egyetem "Doctor Honoris Causa" kitüntetését. A tiszteletbeli doktori címet a kubai-magyar felsőoktatási kapcsolatok fejlesztéséért, valamint a nemzetközi közjog területén kifejtett tevékenységéért adományozta számára az intézmény.
A Széchenyi István Egyetem nemzetköziesítési stratégiájának részeként elkötelezett a latin-amerikai hallgatók és kutatói közösség felé. Az intézmény jelenleg több aktív oktatási és tudományos együttműködéssel rendelkezik a térségben, a kapcsolatok további bővítését pedig kiemelten segíti a Kubai Köztársasággal fennálló partneri viszonya.
Bruno Rodríguez Parilla külügyminiszter karrierje során rengeteget tett a két ország közti felsőoktatási együttműködések fejlesztéséért, emellett elkötelezetten támogatja az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) munkáját is.
A szigetország külügyminisztere, több évtizedes tudományos és felsőoktatási kapcsolatokat fejlesztő, hallgatókat segítő munkájának elismeréseként vált a cím birtokosává.
A "Doctor Honoris Causa" kitüntetést az intézmény vezetői október 25-ével történt magyarországi látogatása során adták át Bruno Rodrígueznek.
A laudációban prof. dr. Varga László, az Egyetemi Doktori Tanács elnöke utalt arra, hogy a kitüntetett munkája az intézmény tudományos tevékenységének nemzetközi láthatóságát, kubai egyetemi közösség irányába történő nyitását, valamint a nemzetközi akadémiai kapcsolatok fejlesztését is segíti.
Az átadó ünnepségen dr. Filep Bálint, az egyetem elnöke elmondta, hogy az intézmény jelenleg közel ezer fős nemzetközi hallgatói közösséggel bír, a latin-amerikai térségből pedig 49 fő hallgató folytatja jelenleg is tanulmányait, a létszám növeléséhez pedig jelentős segítséget nyújt a Stipendium Hangaricum ösztöndíjprogram, amelyre többek között a kubai külügyminiszter közbenjárásának köszönhetően 2022 óta kubai fiatalok is pályázhatnak.
Az intézmény legújabb tiszteletbeli doktoraként Bruno Rodríguez Parilla kifejezte háláját a számára megítélt címért, és elmondta:
"A kitüntetést a magam és a kubai nép nevében is úgy fogadom, mint az országaink közti jó kapcsolat és az oktatás terén tett erőfeszítések elismerését.
Megtiszteltetés, hogy mától részét képezhetem a magyar felsőoktatás élvonalába tartozó, nemzetközi kapcsolatai mellett elkötelezett Széchenyi István Egyetem örökségének."
- Fogalmazott a Kubai Köztársaság külügyminisztere.
Forrás: uni.sze.hu - Kelemen Lilla írása nyomán.
© Juhász Norbert
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.